100 Правил Фотозйомки

авторський блог Тетяни Кізєєвої щодо професійної фотографії

100 Правил Фотозйомки


Для чого потрібні правила?
Вони дисциплінують, запобігають хаосу, провалам та помилкам.
Але, коли проблеми трапляються, правила допомагають вибратися з них.
Правила, які вчать визнавати свої помилки, набувати досвіду і роблять вашу роботу більш ефективною.


100 Правил ФотозйомкиПравило № 1. Щоб вміти красиво порушувати правила - необхідно їх знати.

Правило № 2. Не засмучуйтесь, коли бачите що вдалих кадрів мало - це нормально! Всі ці невдалі кадри важливі, як пошук того самого, геніального!

Правило № 3. Не прагніть бути краще конкурентів, намагаючись повторити їхній досвід. Створюйте свій унікальний продукт.

Правило № 4. Для того щоб створювати нове - потрібно добре розуміти те, що вже було створено.

Правило № 5. Навчаючись новому - беріть приклад з кращих у своїй справі.

Правило № 6. Вчіться знаходити взаєморозуміння, це приведе вас до створення цілісного образу.

Правило № 7. Довіряйте тому, з ким вирішили працювати.

Правило № 8. Якщо ви хочете отримати гарантовано якісний результат - працюйте з досвідченими професіоналами. На зйомці часто виникають творчо складні завдання, а досвідчена людина приймає більш якісні рішення.

Правило № 9. Знайдіть свою унікальність і відмінність від інших. Тоді ви зрозумієте, чому обирають саме вас і що є цінним для ваших клієнтів.

Правило № 10. Фотограф повинен точно знати, що він робить. Якщо він не впевнений, то інші теж почнуть сумніватися і переживати, а також перестануть довіряти!

Правило № 11. Плануючи зйомку, завжди вибирайте те, що вам потрібно для реалізації ідеї, навіть якщо цей шлях складніший.

Правило № 12. Умови і фінансові питання обговорюйте до початку зйомки. У процесі творчості думки повинні бути тільки про творчість.

Правило № 13. Не йдіть зі знімального майданчика, поки не упевнитися, що всі заплановані кадри відзняті.

Правило № 14. Якщо в процесі зйомки ви бачите, що можна зробити кадри ще краще - робіть, навіть якщо команда і замовник вже задоволені результатом.

Правило № 15. Не дозволяйте нікому нав'язувати своє бачення кадру. Це ваша зона відповідальності і з вас будуть питати результат.

Правило № 16. Вивчайте детально технічні можливості обладнання, з яким ви працюєте. Це допоможе швидко приймати творчі рішення під час зйомки.

Правило № 17. У процесі зйомки емоції можуть «нести» глибоко в творчість, відхиляючи вас від першочергових завдань. Важливо зробити узгоджені кадри в першу чергу, і тільки потім експериментувати, коли залишиться вільний час.

Правило № 18. Завжди думай про результат. До того, як натиснеш на кнопку «спуск».

Правило № 19. Фокусуйте себе і модель на те, що у неї виходить найкраще. Це допоможе їй проявитися максимально яскраво, і ви отримаєте більше вдалих кадрів.

Правило № 20. Підходьте до позування з ентузіазмом. Процес позування - це творчий, інтимний процес, побудований на взаєморозумінні і взаємодовірі. Тут немає головного, від кого залежить результат, так як результат залежить в рівній мірі, як від фотографа так і від моделі.

Правило № 21. Вчіться бачити красу в людині, розрізняти її і підкреслювати під час зйомки за допомогою світла, кольору, ракурсу і гарної емоції. Не переробляйте людей при обробці, заганяючи їх під чиїсь стандарти краси.

Правило № 22. Пам'ятайте, що людина, для якої ви робите портрет, в першу чергу, оцінює себе на фото (образ, емоція, ракурс). Світло, колір і композиція для людей мають другорядне значення. Фотографуючи людину, тримайте пріоритети в голові саме в такому порядку.

Правило № 23. Працюючи з дітьми потрібно бути максимально гнучким, швидким і доброзичливим. Так як діти не люблять працювати за правилами, довго не чекають і легко вловлюють настрій оточуючих людей.

Правило № 24. Фотограф, який працює з людьми, повинен їх любити і приймати. Інакше почне ненавидіти :)), так як зйомка для багатьох - це стрес і в процесі роботи люди проявляють різні сторони свого характеру.

Правило № 25. Придивіться до унікальних особливостей і талантів вашої моделі. Її індивідуальність може задати новий вектор і таким чином посилити вашу концепцію.

Правило № 26. Використовуйте музику для зйомки. Вона допомагає створювати особливу атмосферу, підкреслити і доповнити характер образу.

Правило № 27. Не пийте алкоголь напередодні зйомки! Хіба що зйомка буде не довгою і ваше завдання передати втомлений образ ;)

Правило № 28. Подорожуйте, цікавтеся навколишнім світом, створюйте собі пригоди. Натхнення живе де завгодно!

Правило № 29. Не бійтеся помилятися, будь-який досвід корисний. У кожній помилці прихована інформація про те, чого ви не знали (або «не бачили») раніше. Помилка вказує на причину і дає можливість отримати нові розуміння.

Правило № 30. Заведіть блокнот з ідеями і думками, він стане джерелом натхнення. У творчих людей завжди багато ідей, але вони не завжди формуються відразу повноцінними. До них потрібно повертатися, і допрацьовувати їх з новими розуміннями.

Правило № 31. Вміти щось придумати ще не означає вміти втілити. Дійте! Вміння реалізувати задумане буде вас вдосконалювати.

Правило № 32. Фотографу, який знімає портрети, допоможуть анатомічні знання. Розуміючи фізичні особливості людини, ви зможете показати його більш реальним. Також це впливає на ваше сприйняття об'єму і роботу зі світлом.

Правило № 33. Якщо слідувати принципам естетичної гармонії, а не спиратися на поточні тренди - навчишся створювати вічну красу, так як гармонія красива поза часом.

Правило № 34. При виборі фону акцентуйте увагу на тому, як він підкреслює основну фігуру кадру і доповнює сюжет.

Правило № 35. Тренуйте фокус свого сприйняття. Один з найважливіших навичок фотографа під час зйомки - уважність до дрібних деталей і бачення загальної композиції одночасно.

Правило № 36. Будьте уважні до ідей різних людей з вашого оточення. Це дає можливість розширити рамки свого сприйняття і творчості.

Правило № 37. Будьте пильні, коли використовуєте шаблони в обробці серії фотографій. Переглядайте кожну фотографію окремо, вони всі унікальні і вимагають особливої уваги до деталей.

Правило № 38. Вивчайте символи. Все в зображенні впливає на підсвідомість і в символах зашифровані певні емоції, посили, значення. Розуміючи символи - зможете усвідомлено архівувати смисли.

Правило № 39. Вчіться колористиці у природи. Вона показує найкращі поєднання!

Правило № 40. Розвивайте і вдосконалюйте себе, перш за все, як художника. Знання законів композиції, пропорцій, кольору, об'єму, контрастів - це база, яка стане платформою для творчості.

Правило № 41. Прагніть до досконалості і після кожної нової роботи аналізуйте, що ви зробили краще, ніж минулого разу. І над чим потрібно попрацювати в наступний раз.

Правило № 42. Всі нові знання обов'язково потрібно засвоювати на практиці. Поки ви самостійно не спробуєте застосовувати нові навички в реальності, до вас не прийде усвідомлення їх розуміння.

Правило № 43. Будьте стабільні в якості. Робота повинна бути виконана як мінімум на тому ж рівні, який від вас очікують.

Правило № 44. Розвивайтеся всебічно, це послужить джерелом натхнення. Чим більше у вас буде різних знань, тим змістовніші образи і фотографії ви будете створювати.

Правило № 45. Створюйте власні творчі проекти, якщо хочете дізнатися більше про свої нерозкриті таланти і прагнете розвиватися.

Правило № 46. Будьте вільні у прояві творчості, тільки так ви відкриєте щось нове для себе і інших.

Правило № 47. Якщо ви хочете, щоб ваш талант був оцінений, проявляйтесь в тому середовищі, в якому здатні його побачити.

Правило № 48. Звертайте увагу на те, як коментують ваші роботи. Там приховано багато важливої інформації, яка буде корисна для вашого розвитку.

Правило № 49. Визначте для себе критерії краси, і ви не будете залежати від думки інших. Таким чином, створюючи красу, ви будете підкреслювати те, що є цінним і важливим для вас.

Правило № 50. Під час підготовки до зйомки розглядайте різні варіанти несприятливих ситуацій. Це допоможе мінімізувати ризики, і, в разі форс-мажору, у вас буде готове рішення.

Правило № 51. Під час зйомки дотримуйтесь затвердженого плану, але при цьому вмійте імпровізувати. У процесі зйомки можна побачити і використовувати те, що ще краще передасть ідею образу.

Правило № 52. Коли в процесі зйомки виникає проблемна ситуація, не піддавайтеся паніці і вмійте швидко знаходити правильне рішення.

Правило № 53. Коли ви працюєте над сетом, об'єднаним однією концепцією, важливо не поспішати і попрацювати над постановкою світла. Знайдіть найкраще рішення на початку зйомки, а не в процесі, коли вже неможливо повернутися і виправити помилки.

Правило № 54. Працюючи з природним світлом на локації враховуйте траєкторію руху сонця і то, як вона буде впливати на композицію і вашу підготовку до зйомки в цілому.

Правило № 55. Якщо ви вирішили ризикнути, змінивши кардинально концепцію зйомки - узгодьте це рішення з усіма відповідальними сторонами. Заодно зрозумієте - наскільки переконливо це звучить :)

Правило № 56. Ретельно плануйте таймінг зйомки, щоб використовувати час максимально ефективно.

Правило № 57. Вивчіть локацію і всі її кращі ракурси заздалегідь, щоб витрачати на це мінімум знімального часу.

Правило № 58. Вирішуйте всі організаційні питання до зйомки, тоді процес зйомки буде максимально творчим і душевним.

Правило № 59. Не забувайте про те, що кожна людина бачить різне в одній і тій же фотографії. Замість того, щоб відстоювати своє бачення - зверніть увагу на інші точки зору.

Правило № 60. В процесі реалізації проекту ви можете зіткнутися з безліччю проблем і помилок. Будьте креативні і виходите з ситуації гідно. Завершуйте свою роботу незважаючи ні на що.

Правило № 61. Стежте за тим, щоб кожен учасник команди був одного рівня професіоналізму. Тоді всі зможуть проявити свої здібності максимально якісно, і їх внесок в роботу буде гідно оцінений, а робота пройде продуктивно і комфортно.

Правило № 62. Коли ви працюєте у великій команді, де кожен професіонал своєї справи, вчіться розбиратися в тому, що робить колега. Так ви будете говорити на одній мові, зможете доповнити його бачення і сконцентруватися на загальному результаті.

Правило № 63. Прислухайтеся і приймайте творче бачення вашої команди, цінуєте їх внесок. Єдина команда і її ентузіазм завжди дозволять досягти більшого.

Правило № 64. Якщо у вас стоїть завдання знайти нестандартне творче рішення, спробуйте виписати 15 ідей по даній темі. Після 10-ї ідеї ви почнете знаходити більш оригінальні і несподівані варіанти.

Правило № 65. Про вартість роботи можна говорити тільки тоді, коли і у клієнта і у виконавців є єдине уявлення про результат.

Правило № 66. Щоб правильно оцінити загальну вартість зйомки - вивчіть детально, з чого вона складається. Іноді зйомка це результат багатьох годин роботи і тому шаблонної вартості бути не може.

Правило № 67. Працюючи над створенням фото історії, не залежно від її жанру, будь то каталог одягу, весільна або персональна фотосесія - продумайте принцип, за яким всі кадри будуть об'єднуватися в гармонійну цілісність.

Правило № 68. Якщо ви хочете щось виділити в кадрі, створіть контраст. Залежно від того, на що необхідно звернути увагу глядача. Це може бути контраст емоцій, розмірів, фактур, світла та кольору.

Правило № 69. Ретушуйте людину на фото рівно на стільки, на скільки ви хочете зробити її образ недоступним і відстороненим від повсякденного життя.

Правило № 70. Вибір кадрів - дуже відповідальний момент. Займатися цим варто в бадьорому стані, зі свіжим, неупередженим поглядом.

Правило № 71. Якщо не знаєш який вибрати кадр - вибери той, де більше життя.

Правило № 72. Найнеобхідніша, приваблива і фотогенічна емоція моделі - впевненість. Прагніть до цього стану усіма силами. :)

Правило № 73. Під час позування будьте щирі і природні в прояві своїх емоцій. Камера тонко відчуває фальш.

Правило № 74. Вибираючи модель, як обличчя бренду - переконайтеся в першу чергу в тому, що її образ відповідає іміджу і філософії бренду.

Правило № 75. Щоб модель під час позування розкрилася по максимуму, будьте з нею в постійному контакті. Не відволікайтеся надто часто на перевірку кадрів або інші технічні коректування.

Правило № 76. Позуючи перед камерою, думайте про те, що ви хочете висловити. Не робіть безглуздих рухів і не пародіюйте когось.

Правило № 77. Посміхайтеся, що б не трапилося і будьте позитивні. Гумор допомагає в будь-якій ситуації :)

Правило № 78. Вчіться керувати своїм станом і працюйте виключно в гарному настрої. Тільки так можна створити краще, на що ви здатні.

Правило № 79. Готуйтеся до зустрічі з клієнтами, усвідомлюючи свою і його цілі. Це допоможе провести конструктивну і предметну розмову. Ставлячи точні питання, з одного боку, ви покажете свій професіоналізм, з іншого - зможете запропонувати оптимальні рішення задач клієнта.

Правило № 80. Працюючи над візуальним іміджем бренду - будьте об'єктивні. Фокусуйтеся не на свій смак і загальні модні тенденції, а на смаки і вподобання аудиторії бренду.

Правило № 81. Створюйте фотографії, які приносять успіх вашим клієнтам. Це гарантія вашого спільного зростання і довгострокового співробітництва.

Правило № 82. Поважайте своїх клієнтів, уявляйте себе на їх місці і робіть для них роботу так, як робили б для себе. У такій співпраці проявляється більше розуміння і довіри.

Правило № 83. Світ змінюється з величезною швидкістю, тому важливо стежити за тенденціями і бути гнучкими в створенні нових, актуальних пропозицій.

Правило № 84. Після обговорення усіх аспектів запланованої зйомки фіксуйте домовленості в письмовій формі. Це допоможе вам уникнути непорозумінь і різночитання умов.

Правило № 85. Вчіться формулювати свої ідеї і правильно подавати їх. Здавалося б, це не має відношення до роботи фотографа, але саме ця навичка дозволяє просувати своє унікальне бачення і допомагає людям виходити за рамки звичного.

Правило № 86. Підходьте до створення свого портфоліо усвідомлено. Якщо є бажання отримувати замовлення на зйомки в певному стилі - покажіть потенційним клієнтам, що ви добре вмієте це робити.

Правило № 87. Не шукайте покрокову інструкцію, що веде до успіху, її не існує. Немає ніяких гарантій, що у вас вийде так само, як у кого-то. Шукайте свій шлях.

Правило № 88. Не очікуйте того, що в якийсь момент вам стане легше рухатись вперед. Кожен етап унікальний і, по-своєму, складний. Але, якщо ви отримуєте задоволення від своєї роботи, то до вирішення проблем ви будете підходити творчо і з ентузіазмом.

Правило № 89. Найвищий ступінь задоволення від результату роботи отримуєш тоді, коли вкладаєш багато сенсу і зусиль в процес.

Правило № 90. Вкладайте максимум ресурсів (часу, старань, грошей) в те, у що ви дійсно вірите.

Правило № 91. У кожному проекті важливий не тільки грошовий еквівалент за вашу роботу, але і те, яку репутацію, навички та нові знання він вам принесе. Використовуйте свій час ефективно.

Правило № 92. Якщо ви ведете процес як лідер зйомки, запросіть в команду адміністратора. Він буде допомагати в усіх організаційних питаннях, поки ви будете сфокусовані на головному.

Правило № 93. Сприймайте обґрунтовану критику в свою адресу конструктивно, робіть висновки і удосконалюйтеся. До хейтерів та заздрісників ставитеся з гумором або не сприймайте їх зауваження зовсім.

Правило № 94. Не чекайте, що завтра буде краще, ніж сьогодні. Дійте вже зараз.

Правило № 95. Якщо не складається співпраця, відпускайте таких людей і рухайтеся далі. Вишиковуйте партнерство з тими, з ким легко займатися творенням.

Правило № 96. Оточуйте себе людьми, які вам цікаві і які в вас вірять. Ви надихаєте один одного і стаєте сильнішими на шляху до досягнення своїх цілей.

Правило № 97. Навіть якщо ви вибрали напрямок, в якому хочете розвиватися, іноді варто цікавитися іншими сферами фотографії. Побачивши схожі процеси і відмінності в принципах роботи, ви можете почерпнути для себе щось нове в своєму підході або сприйнятті.

Правило № 98. Фотографія, це інструмент самовираження. Унікальність вашого таланту залежить від набору індивідуальних здібностей, вмінь, переконань і поглядів на життя. Завжди пам'ятайте про це, вдосконалюйтесь і ніколи не припиняйте руху вперед.

Правило № 99. Не очікуйте від себе того, чого ви не здатні зробити на тому етапі, де ви зараз перебуваєте. Крок за кроком ви прийдете до заповітної мрії, а поки - насолоджуйтеся своїм рівнем і тому, що ви зробили краще, ніж минулого разу.

Правило № 100. Вигадуйте свої особисті правила, зі свого досвіду, і дотримуйтеся їх. Це власні закони, які гарантують постійне зростання і стабільну якість.


2018-2019 © Тетяна Кізєєва


Оригінальна версія правил російською мовою.

Подписывайтесь на мой канал в Telegram
Все вопросы, отзывы и комментарии оставляйте на страницах блога в Facebook и Instagram
.